Kiaušinių naudojimas kokteiliuose

Ar žinojote, kad mėgstamus kokteilius galima dar labiau pagardinti kiaušiniais? Sužinoję, kaip naudoti kiaušinius alkoholiniuose kokteiliuose, suteiksite gėrimams papildomo skonio, tekstūros ir maistingumo.

Kokteiliams naudojamų kiaušinių rūšys

Kokteilių receptams naudojamų kiaušinių rūšys priklauso nuo gėrimo. Dažniausiai naudojamas vištos kiaušinio baltymas arba trynys, tačiau kartais vietoj vištos kiaušinių naudojami ir ančių kiaušiniai. Ančių kiaušiniai paprastai yra stipresnio skonio nei vištų kiaušiniai, be to, į gėrimus dedami kiaušiniai gali būti kitokios tekstūros.

Kiaušinių baltymų naudojimas alkoholiniuose kokteiliuose

Kiaušinių baltymai naudojami įvairiuose alkoholiniuose kokteiliuose. Jie gali padėti gėrimams suteikti tirštumo, tekstūros ir sudėtingumo. Kiaušinių baltymuose esantys baltymai padeda surišti kitus ingredientus, todėl juos lengviau įmaišyti į gėrimus ir jie nesusiskiria. Geriausias būdas įtraukti kiaušinių baltymus į alkoholinius kokteilius – naudoti “sauso suplakimo” metodą. Tai reiškia, kad prieš dedant kiaušinių baltymus, skysti ingredientai (t. y. alkoholis) pirmiausia suplakami su ledu, o tada viskas suplakama be ledo, kol susidaro putos ir viskas gerai susimaišo.

Kiaušinių trynių naudojimas alkoholiniuose kokteiliuose

Kiaušinių trynius alkoholiniuose kokteiliuose naudoti šiek tiek sudėtingiau nei baltymus, nes žali tryniai netirpsta taip greitai kaip baltymai. Norint užtikrinti, kad gaminant kokteilį trynys tinkamai susimaišytų su kitais ingredientais, prieš dedant jį į gėrimą, svarbu jį pirmiausia sušvelninti, sumaišant su paprastuoju sirupu ar kitu skystu ingredientu. Tai padės užtikrinti, kad skoniai vientisai susimaišytų ir kad gatavame gėrime neliktų virto trynio gabalėlių ar gabalėlių.

Kiaušinių naudojimo alkoholiniuose kokteiliuose maistinė nauda

Kiaušinių naudojimas alkoholiniuose kokteiliuose ne tik suteikia gėrimams skonio ir tekstūros, bet ir gali būti naudingas maistiniu požiūriu! Kiaušinių baltymuose yra daug baltymų, kurie gali padėti virškinimui, o kiaušinių tryniuose yra sveikų riebalų, kurie gali padėti ilgiau jaustis sotiems išgėrus mėgstamų kokteilių receptų!

Kiaušinių naudojimo alkoholiniuose kokteiliuose receptai

Kai suprasite, kaip tinkamai naudoti kiaušinius maišant kokteilius namuose, turėsite begalę galimybių kurti naujus receptus! Štai du pavyzdžiai:

  • Dark & Stormy: Sumaišykite dvi uncijas tamsaus romo, vieną unciją laimo sulčių, vieną arbatinį šaukštelį cukraus sirupo, keturias uncijas imbierinio alaus, pusę uncijos paprasto sirupo ir vieną didelį išplaktą kiaušinio baltymą. Stipriai suplakite iki putų, tada supilkite į ledu pripildytą stiklinę ir, jei norite, įpilkite imbierinio alaus!
  • Džinas Fizz: Sumaišykite dvi uncijas džino (arba degtinės), vieną valgomąjį šaukštą cukraus sirupo, tris valgomuosius šaukštus citrinų sulčių, tris valgomuosius šaukštus laimo sulčių, vieną valgomąjį šaukštą apelsinų žiedų vandens (nebūtinai), pusę uncijos paprasto sirupo, vieną didelį plaktą kiaušinio baltymą ir tris valgomuosius šaukštus gazuoto vandens į ledo kubelių pripildytą plaktuvą. Stipriai suplakite, kol susidarys putos, tada perkoškite į ledu pripildytą Collins stiklinę ir, jei norite, įpilkite dar sodos vandens!

Saugos reikalavimai naudojant kiaušinius alkoholiniuose gėrimuose

Kad ir kokie skanūs jie būtų, maišydami mėgstamus alkoholinius gėrimus namuose, turėtumėte laikytis tam tikrų saugumo reikalavimų, kai naudojate žalius kiaušinius! Visada įsitikinkite, kad kiaušinius gaunate iš patikimų šaltinių, pavyzdžiui, ūkininkų turgelių ar vietinių maisto prekių parduotuvių, kad jie būtų pakankamai švieži ir juos būtų galima saugiai vartoti. Be to, dirbdami su žaliais kiaušiniais, visada laikykitės tinkamos higienos, pvz., kruopščiai nusiplaukite rankas prieš juos vartodami!

Išvada

Kaip matote, yra daugybė būdų, kaip naudojant kiaušinius galima pagerinti mėgstamus alkoholinius gėrimus namuose! Nesvarbu, ar kiaušinių baltymuose esantys baltymai suteiks kūną ir sudėtingumą, ar riebūs tryniai suteiks sodrumo – įtraukus šiuos universalius ingredientus į kokteilių receptus, bet koks susibūrimas taps nepaprastas! Tad ko laukiate? Čiupkite šviežių ūkyje auginamų kiaušinių jau šiandien ir imkitės kūrybiškumo už baro!