Kokteilių gėrimo etiketas

Kokteilių gėrimas – sena daugelio mėgstama pramoga. Mėgautis rafinuotu, gerai paruoštu gėrimu su draugais yra kažkas ypatingo, kas suteikia malonią patirtį. Tačiau tam reikia laikytis tam tikrų gairių ir etiketo. Kokteilių gėrimo etiketo taisyklių supratimas ir laikymasis gali pakelti jūsų socialinio gėrimo patirtį į aukštesnį lygį – nuo to, ką užsisakyti iki to, kiek gerti.

Ne daugiau kaip du gėrimai

Geriant su draugais ar kolegomis svarbu išlaikyti kontrolę. Kad nepadaugintumėte alkoholio, rekomenduojama nustatyti dviejų gėrimų limitą vienam asmeniui. Ši taisyklė taip pat turėtų būti vienodai taikoma visiems grupės nariams, nes tai gali padėti palaikyti sveiką atmosferą. Be to, mandagu nespausti ko nors pabaigti gėrimą, jei jis jau pasiekė dviejų gėrimų limitą.

Tinkamas užsakymas

Užsisakant gėrimus bare, mandagu neužtrukti ilgai sprendžiant dėl kokteilio pasirinkimo. Taip elgdamiesi galite užlaikyti kitus klientus, kad jie laiku gautų savo gėrimus. Atsižvelkite į tai, kad vieta gali būti užimta, ir stenkitės užsakydami kokteilius nepateikti nereikalingų prašymų ar reikalavimų, nes tai gali pasirodyti nemandagu ar neapdairu.

Žinokite savo ribas

Svarbu, kad žinotumėte savo alkoholio vartojimo ribas. Žinodami, kiek galite išgerti, užtikrinsite, kad išliksite atsakingi ir kartu smagiai praleisite vakarą su draugais ar kolegomis. Jei abejojate, visada prisiminkite, kad svarbiausia yra saikingumas – tai galioja ir maistui, ir gėrimams!

Būkite atidūs

Svarbus gero kokteilių gėrimo etiketo veiksnys yra dėmesingumas aplinkiniams, kurie galbūt visai nevartoja alkoholio arba per vakarą išgeria tik vieną ar du gėrimus. Būtina, kad visi išliktų pagarbūs vieni kitiems, nepriklausomai nuo to, ar jie pasirinko vartoti alkoholį, ar ne – tai padės išlaikyti pozityvią ir atsipalaidavusią visų dalyvių atmosferą.

Atkreipkite dėmesį į kokteilio dydį

Kokteilių dydis gali skirtis priklausomai nuo to, kur einate gerti gėrimų – vienur jie patiekiami mažesni nei kitur, todėl svarbu atkreipti į tai dėmesį prieš užsisakant kelis raundus iš karto! Jei įmanoma, pabandykite iš anksto paklausti barmeno, kokio dydžio taurėse bus kiekvienas kokteilis, kad vėliau vakare nepermokėtumėte ir be reikalo nešvaistytumėte gėrimų.

Neužsibūkite per ilgai

Niekam nepatinka jaustis nepatogiai baigus gerti kelis gėrimus, o bendraujant su kitais žmonėmis tai galioja dvigubai! Pasistenkite, kad išgėrę pakankamai kokteilių neužsibūtumėte ilgiau nei būtina, nes tai gali sugadinti kitų malonumą, jei dėl per didelio išgertuvių nakties poveikio viskas greitai ims kelti triukšmą ar išeis iš rankų! Todėl pasistenkite netapti “paskutiniuoju išlikusiu žmogumi”, kai linksminatės su draugais – verčiau atsakingai važiuokite namo ir, pasinaudoję gera kompanija (ir puikaus skonio kokteiliais!), pasirinkite saugią kelionę atgal.

Išvada

Galiausiai, geras kokteilių gėrimo etiketas reikalauja pagarbos sau ir aplinkiniams, kurie dalijasi ta pačia patirtimi su jumis per socialinius susitikimus, pavyzdžiui, laimingas valandas ar vakarienes! Laikydamiesi šių aukščiau pateiktų rekomendacijų – žinodami, kiek yra per daug, atkreipdami dėmesį į porcijų dydį, rodydami dėmesį visiems dalyviams (net ir negeriantiems) – jūsų kokteilių patirtis kiekvieną kartą turėtų būti malonesnė ir įsimintinesnė!