Kada kokteilį reikia plakti, o kada – sumaišyti?

Daugeliui skanių kokteilių gaminimas yra meno forma. Kaip ir bet kokio kito meno atveju, gali būti sunku įvaldyti techniką. Du dažniausiai naudojami kokteilių gaminimo būdai yra plakimas ir maišymas.

Plakimas ir maišymas

Prieš bandant naudoti vieną ar kitą kokteilio maišymo ir purtymo techniką, svarbu suprasti, kuo jos skiriasi, kad sukurtumėte išskirtinį gėrimą.

Maišymas

Maišymas yra švelnus procesas, kurio metu ingredientai maišomi sukamaisiais judesiais naudojant šaukštą ilga rankena arba baro šaukštą. Ši technika padeda tolygiai sumaišyti visas kokteilio sudedamąsias dalis, į mišinį neįtraukiant per daug oro. Tikslas – sukurti vientisą tekstūrą be burbuliukų galutiniame produkte. Maišymas geriausiai tinka gėrimams, į kurių sudėtį įeina skaidrus alkoholis, pavyzdžiui, degtinė, džinas ar tekila, arba gėrimams su šviesiomis sultimis, pavyzdžiui, spanguolių sultimis ar ananasų sultimis.

Plakimas

Plakimas skiriasi nuo maišymo tuo, kad į gėrimą patenka oras, kuris susmulkina ledo kubelius ir ant gėrimo viršaus sukuria nedidelį kiekį putų. Plakimas suteikia kokteiliams putojimo, kuris gali išryškinti subtilius skonius, ir kartu greitai juos atšaldo, o tai padeda greitai sukurti šaltesnius gėrimus! Šis metodas puikiai tinka kokteiliams, kuriuose yra sunkesnių ingredientų, pavyzdžiui, sirupų, likerių, kreminių likerių, kiaušinių baltymų ar vaisių sulčių, nes padeda efektyviau sujungti šiuos ingredientus nei vien maišymas.

Patarimai, kaip išmokti maišyti ir plakti

Dabar, kai jau supratote pagrindinius kokteilių maišymo ir purtymo principus, pateiksime keletą naudingų patarimų, kaip įvaldyti kiekvieną įgūdį, kad galėtumėte pradėti gaminti skanius gėrimus kaip profesionalai!

  • Maišydami kokteilius įsitikinkite, kad naudojate baro šaukštą, kuris dėl savo šiek tiek išlenktos formos, leidžiančios lengviau maišyti ingredientus nei naudojant įprastus šaukštus, specialiai sukurtas gėrimų gamybai, taip pat užtikrinama maksimali kontrolė, kaip energingai maišoma, pernelyg neapkraunant riešų ar rankų maišant gėrimus!
  • Norėdami pasiekti optimalių atšaldymo rezultatų kratant, įsitikinkite, kad turite daug ledo – bent du trečdalius kratytuvo skardos – tai padės atšaldyti gėrimą greičiau nei vien maišant! Be to, svarbu per stipriai ir per ilgai nesukratyti, nes dėl to ant gėrimo viršaus gali susidaryti per daug putų, kurios gali sukelti pernelyg saldų skonį ir negražius burbuliukus, plūduriuojančius stiklinėje!
  • Jei norite, kad kokteiliai būtų dar labiau subalansuoti ir sudėtingesni, maišydami ir kratydami į juos įpilkite biterių – tai padeda suapvalinti skonius ir išryškinti paslėptus, kurie kitu atveju gali likti neaktyvūs! Keletas brūkšnelių ruošiant padaro stebuklus, kad sustiprintų skonio profilį, bet jo visiškai neužgožtų!
  • Galiausiai nepamirškite, kad praktika daro meistriškumą; nebijokite eksperimentuoti su įvairiais alkoholinių gėrimų deriniais, kol atrasite kažką tikrai unikalaus, tačiau pakankamai subalansuoto, kad neužgožtų skonio – smagiai praleisti laiką yra ne tik skatintina, bet ir būtina, jei norite kiekvieną kartą gaminti puikaus skonio gėrimus!!

Išvada

Apibendrinant galima pasakyti, kad norint pasiekti puikių rezultatų kiekvieną kartą, kai planuojama gurkšnoti ką nors ypatingo iš savo namų baro, labai svarbu suprasti, kuo skiriasi maišymas ir plakimas gaminant kokteilius! Nesvarbu, ar švelniai maišydami norite sukurti subtilius mišinius, ar sudėtingus kokteilius stipriai plakdami, visada turėkite omenyje šiuos paprastus patarimus, išdėstytus aukščiau, kad užtikrintumėte puikius rezultatus, nesvarbu, kokio tipo skystą skanėstą ruošiate!