TOP 5 populiariausi alkoholiniai kokteiliai

Kokteiliai jau seniai tapo populiariu įvairių švenčių ar vakarėlių palydovu, o su miksologijos ir kraftinių kokteilių judėjimu, kokteilių gaminimo menas pasiekė naujas aukštumas. Kokteilių pasaulis kupinas įvairovės – nuo klasikinių kokteilių iki modernių eksperimentų. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą populiariausių kokteilių, jų istoriją ir šiuolaikines variacijas.

Old Fashioned

Old Fashioned yra klasikinis kokteilis, kuriuo mėgaujamasi jau daugiau nei 150 metų. Jis gaminamas iš burbono arba ruginio viskio, cukraus, biterio ir apelsino žievelės. Old Fashioned garsėja stipriu skoniu, todėl dažnai laikomas kokteilio kvintesencija viskio mėgėjams.

Old Fashioned yra klasikinis kokteilis, kuris įkvėpė daugybę šiuolaikinių variacijų ir naujovių. Kai kurie populiarūs Old Fashioned kokteilių variantai:

 • The Bourbon Peach Old Fashioned: gaminamas iš burbono, persikų likerio ir šviežių persikų tyrės.
 • The Spiced Old Fashioned: gaminamas iš burbono, klevų sirupo ir tokių prieskonių kaip cinamonas ir gvazdikėliai.
 • The Smoked Old Fashioned: gaminama iš burbono, klevų sirupo ir kelių lašų skystų dūmų.

Martinis

Martini yra dar vienas klasikinis kokteilis, išlaikęs laiko išbandymą. Jis gaminamas iš džino arba degtinės, sauso vermuto ir citrinos žievelės arba alyvuogių. Martini garsėja švariu ir aštriu skoniu, jis tapo rafinuotumo ir glamūro simboliu.

Martini yra dar vienas klasikinis kokteilis, kuris įkvėpė daugybę šiuolaikinių variacijų ir naujovių. Keletas populiarių Martini variacijų:

 • Šokoladinis Martini: gaminamas iš degtinės, šokolado likerio ir kakavos kremo.
 • Obuolių Martini: gaminamas iš degtinės, obuolių likerio ir obuolių sulčių.
 • Levandų Martini: gaminamas iš degtinės, levandų likerio ir levandų sirupo.

Margarita

Margarita yra populiarus kokteilis, kilęs iš Meksikos ir tapęs pagrindine Meksikos kokteilių virtuvės pažiba. Jis gaminamas iš tekilos, laimo sulčių ir apelsinų likerio, dažnai patiekiamas stiklinėje su druskos apvadu. Margarita garsėja gaiviu tropiniu skoniu ir yra populiarus vasaros gėrimo pasirinkimas.

Keletas populiariausių Margaritos variacijų:

 • Gervuogių margarita: gaminama iš tekilos, gervuogių likerio ir gervuogių tyrės.
 • Aštrioji Margarita: gaminama iš tekilos, laimo sulčių ir trupučio aštraus padažo arba čili miltelių.
 • Aviečių margarita: gaminama iš tekilos, laimo sulčių ir aviečių likerio arba aviečių tyrės.

Daiquiri

Daiquiri yra klasikinis kokteilis, kilęs iš Kubos ir išpopuliarėjęs visame pasaulyje. Jis gaminamas iš baltojo romo, laimo sulčių ir cukraus, dažnai patiekiamas šaldytas arba su ledukais. Daiquiri garsėja gaiviu ir citrusinių vaisių skoniu, todėl yra populiarus paplūdimio atostogų ir tropinių kelionių pasirinkimas.

Keletas populiariausių Daiquiri variacijų:

 • Braškių Daiquiri: gaminamas iš baltojo romo, laimo sulčių ir braškių tyrės.
 • Mango Daiquiri: baltasis romas, laimo sultys ir mangų tyrė.
 • Passionfruit Daiquiri: gaminamas iš baltojo romo, laimo sulčių ir pasiflorų likerio arba pasiflorų tyrės.

Mojito

Mojito yra klasikinis kokteilis, kilęs iš Kubos ir išpopuliarėjęs visame pasaulyje. Jis gaminamas iš baltojo romo, laimo sulčių, cukraus, mėtų ir gazuoto vandens, dažnai patiekiamas su ledukais. Mojito garsėja gaiviu ir mėtų skoniu, todėl yra populiarus vasaros gėrimas.

Kai kurie populiarūs Mojito variantai:

 • Arbūzų Mojito: gaminamas iš baltojo romo, laimo sulčių, arbūzų tyrės ir šviežių arbūzų gabalėlių.
 • Uogų Mojito: gaminamas iš baltojo romo, laimo sulčių, gervuogių likerio arba gervuogių tyrės ir šviežių gervuogių.
 • Ananasų Mojito: gaminamas iš baltojo romo, laimo sulčių, ananasų sulčių ir šviežių ananasų gabalėlių.

Apibendrinimas

Apibendrinant galima teigti, kad klasikiniai kokteiliai, tokie kaip Old Fashioned, Martini, Margarita, Daiquiri ir Mojito, ir toliau išlieka populiarūs įvairių švenčių ir vakarėlių palydovai. Šie kokteiliai atlaikė laiko išbandymą ir įkvėpė nesuskaičiuojamą daugybę variacijų ir naujovių, o tai rodo neblėstantį klasikinių kokteilių populiarumą ir universalumą.

Plečiantis miksologijai ir kylant kraftinių kokteilių bangai, kokteilių pasaulis taps dar kūrybiškesnis ir novatoriškesnis. Jau dabar yra nuolat kuriami nauji ir įdomūs skoniai, jų deriniai, eksperimentuojama tiek su klasikiniais, tiek su visiškai naujais ingredientais ir jų deriniais.